Tinkama odos, plaukų ir nagų priežiūra žiemos metu
Jokia paslaptis, kad tai, kaip atrodo mūsų plaukai, oda ir nagai, leidžia kalbėti apie bendrą mūsų savijautą ir organizmo būklę, todėl suprastėjusi išvaizda signalizuoja kur kas rimtesnes problemas, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Nors su įvairiomis grožio problemomis susiduriame tiek vasaros, tiek žiemos sezonu, šaltuoju metų laiku jos paūmėja.
Įsielektrinę ir lūžinėjantys plaukai, sausa ir pažeista oda, silpni, besisluoksniuojantys ir trupantys nagai – nemalonus komplektas, kurį gauname su vitaminų trūkumu, žiemos vėjais, šalčiu ir speigu. Jei norite turėti sveiką ir gražią odą, plaukus ir nagus, pradėkite jais rūpintis iš vidaus, nepamiršdami ir išorinių grožio priemonių, venkite streso ir pakankamai ilsėkitės. Visi šie faktoriai nulemia bendras organizmo biochemines reakcijas, kurios užtikrina gerą savijautą, stiprina ir palaiko tinkamą odos, nagų ir plaukų išvaizdą.
Pradėkite nuo tinkamų priežiūros priemonių
ODA. Kad galėtumėte džiaugtis gražia oda žiemos metu, nuolatos ją drėkinkite. Kadangi šaltuoju metų laiku oda greičiau išsausėja, naudokite drėkinimo priemones po kiekvieno prausimosi. Rinkdamiesi priemones, atsižvelkite į jų sudėtį ir rinkitės kuo švelnesnius produktus, ypač, jei turite jautrią odą. Geriausias sprendimas – priemonės be dirbtinių priedų, dažiklių, kvapiklių ir alkoholio. Nepamirškite, kad net ir žiemos metu oda turi būti saugoma nuo saulės, todėl naudokite apsauginį kremą. Eidami į lauką visuomet mūvėkite pirštines, kepurę ir šaliką.
PLAUKAI. Žiemos metu ypatingą dėmesį skirkite plaukams. Viena svarbiausių plaukų priežiūros taisyklių – niekuomet neikite į lauką drėgnais plaukais, kadangi šaltas oras yra didžiausias jūsų priešas. Jei turite ilgus plaukus, ne tik nešiokite kepurę, bet ir paslėpkite plaukų galiukus po šaliku (prieš tai galite juos patepti aliejuku). Jei jaudinatės dėl to, kad nusiėmus kepurę plaukai atrodys tarsi prilipę prie galvos, apjuoskite galvą šilkine skarele prieš maudamiesi kepurę. Kad apsaugotumėte plaukus nuo išsausėjimo, stenkitės rečiau naudoti plaukų džiovintuvą ir leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Jei to padaryti negalite, pasistenkite išlaikyti didesnį atstumą tarp džiovintuvo ir galvos odos.
Žiemos metu plaukus drėkinkite kondicionieriais ir aliejukais, venkite plaukų formavimo priemonių su alkoholiu. Jei dažote plaukus, pirmenybę skirkite natūralioms priemonėms, pvz., 99 proc. augalinių mikro-pigmentų savo sudėtyje turintiems plaukų dažams COLOR & SOIN.
Pažangių technologijų ir natūralių komponentų derinys ne tik lengvai nudažo plauką, suteikia jam švytėjimo ir užtikrina ilgalaikį rezultatą, bet ir padeda palaikyti natūralią plaukų struktūrą, stiprina ir maitina plauką iš vidaus, suteikia jam apsaugą, neleisdamas išsausėti ar pleiskanoti. Natūralūs dažai, kurių sudėtyje nėra amoniako, silikono, parabenų, parafino, SLS ir SLES, rezorcinolio, sunkiųjų metalų ir kitų pavojingų darinių, yra rekomenduojami dermatologų ir vaistininkų, tinka besilaukiančioms ir žindančioms moterims, papildomai maitina plauką žiemos metu ir saugo jį nuo išsausėjimo. Kad atšalus orams plaukai mažiau elektrintųsi, naudokite medinį plaukų šepetį, geriausia – su šerno plaukų šereliais.
NAGAI. Temperatūros kaita, žvarbus vėjas ir šaltis neigiamai veikia mūsų rankas ir nagus, todėl žiemos metu jie kur kas dažniau sausėja, pradeda sluoksniuotis ar skilinėti. Kad to išvengtumėte, visuomet nešiokite pirštines, net ir tada, kai oras neatrodo šaltas. Iš tiesų, net ir silpnas vėjelis gali akimirksniu pažeisti rankų odą ir nagus. Kelis kartus per dieną tepkite rankas drėkinamuoju kremu ir nepamirškite odelių. Reguliariai rankas palepinkite atpalaiduojančiomis vonelėmis su jūros druska, nusausintas rankas patepkite kremu, o nagų odeles – alyvuogių aliejumi.
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, plaukais, oda ir nagais rūpinkitės iš vidaus
Jei organizmui trūksta vitaminų ir mineralų, keičiasi ne tik mūsų plaukų, odos ir nagų būklė, – pradedame jausti ir nuolatinį nuovargį, silpnumą, energijos stygių ar net apatiją. Kad jaustumėtės gerai ir būtumėte žvalūs, svarbu tinkamai subalansuota mityba, kurioje būtų gausu B grupės vitaminų, cinko, magnio, taip pat – geležies, seleno, pantoteno rūgšties ir kitų medžiagų.
B grupės vitaminai. Paprastai žiemos metu mūsų organizmui labiausiai trūksta B grupės vitaminų. Apie tai kalba suprastėjusi odos būklė, dažnai pasireiškiantys burnos gleivinės uždegimai, trūkinėjantys lūpų kampučiai. Ir priešingai, – tinkamas B grupės vitaminų kiekis gerina bendrą organizmo būklę, stiprina plaukus, odą ir nagus. Pvz., vitaminas B3 aktyvina galvos odos mikrocirkuliaciją ir stiprina plauką, padeda sureguliuoti riebalų perteklių plaukų šaknyse, užkirsdamas kelią plaukų slinkimui ir skatindamas jų augimą. Vitaminas B5 ypač naudingas mūsų odai ir plaukams, stimuliuoja plaukų augimo sistemą ir yra susijęs su epitelio atsinaujinimu galvos odoje. Vitaminas B8 prisideda prie įvairių biocheminių reakcijų organizme, padedančių palaikyti gerą savijautą.
Cinkas. Cinkas – svarbus mikroelementas, skatinantis plaukų augimą. Vartojant cinką, sumažėja problemų dėl pleiskanų ir plaukų slinkimo. Be to, cinko vartojimas yra būtinas ne tik sveikai galvos odai, bet ir nagams.
Magnis. Magnis dalyvauja daugiau kaip 300 organizmo medžiagų apykaitos reakcijų. Jis glaudžiai bendradarbiauja su natriu, kaliu ir kalciu ir padeda palaikyti tinkamą pusiausvyrą organizme. Magnis slopina neuronų įsiaudrinimą ir nervinių impulsų perdavimą, padeda atpalaiduoti raumenis, reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį, palaiko normalų širdies ritmą. Reguliarus magnio vartojimas padeda sumažinti stresą ir gerina bendrą organizmo būklę.
Bambukuose randamas silicis. Pastaraisiais metais grožio specialistai ypatingą dėmesį skiria siliciui iš bambukų ir tai, kokį poveikį jis daro organizmui. Bambukas yra augalas, kuriame gausu mineralų, ypač silicio dioksido, kuris mūsų organizme veikia kaip ląstelių cementas ir yra būtinas kolageno formavimuisi, dėl kurio oda, plaukai ir nagai tampa stipresni. Silicio dioksidas stiprina jungiamuosius audinius, sausgysles, kremzles, raumenis, plaukus ir nagus, didina odos elastingumą. Bambukas taip pat naudojamas daugelyje šampūnų kaip pažeistų ir trapių plaukų atstatomoji priemonė.
Daugelį žiemą reikalingų medžiagų galima rasti maisto produktuose, pvz., B grupės vitaminų yra galvijų kepenyse, tune, varškėje, sardinėse. Cinko yra raudonoje mėsoje, pieno produktuose, austrėse, kiaušiniuose, mielėse. Magnio – petražolėse, špinatuose, riešutuose, bananuose, kruopose, duonoje ir kt. Deja, gauti pakankamą kiekį reikalingų elementų su maistu yra sunku, todėl svarbu vartoti ir vertingus maisto papildus, ypatingai žiemos metu, kurie pagerina vitaminų, mineralų ir mikroelementų trūkumą organizme.