Praktinio spuogų ir akne naikinimo rezultatai

Spuogai ar akne – tai vis daugiau žmonių paliečianti problema. Šiandien spuogais skundžiasi ne tik paaugliai, bet ir trisdešimtmečiai ar keturiasdešimtmečiai.

Odos pakitimai dažniausiai yra susiję su hormonų kaita organizme, kuri vyksta brendimo, nėštumo, žindymo laikotarpiais ar patiriant nuolatinį stresą bei įtampą, sergant įvairiomis ligomis.

Ne mažiau svarbios nehormoninės kilmės priežastys, lemiančios odos pakitimus  - tai mitybos įpročiai, higienos laikymasis, spuogų ar akne gydymo pradžios vilkinimas.

Spuogų gydymas priklauso nuo esamos būklės ir jos intensyvumo. Gydymas gali trukti vienerius metus, kartais ir trejus arba ilgiau. Jei spuogų ar akne forma yra sunkesnė, ne retai, pasikonsultavus su gydytoju, reikia vartoti antibitiokų ar kitų stiprių vaistų. Svarbiausia nedelsti ir pastebėjus pirmuosius spuogų ar akne požymius pradėti rūpintis susirgimu. Imantis veiksmų laiku, vėliau galima išvengti agresyvių ir drastiškų spuogų gydymo būdų.

Savo praktiniais rezultatais ir patarimais, kaip kovoti su akne ir spuogais dalinasi kosmetologė Zita Burzdikienė.

Spuogų šalinimo procedūrų ir priežiūros namuose kursas

Kosmetologės Z.Burzdikienės klientė Austėja T. ilga laiką buvo kankinama spuogų ir akne apatinėje veido dalyje, smakro ir lūpų srityse.

Apie klientę Austėją

Tuo metu, kai Austėja lankėsi pas kosmetologę Z.Burzdikienę, jai buvo 18 metų ir ji mokėsi mokykloje 12-oje klasėje.

Austėja yra stropi ir atsakinga mergina. Dėl sau keliamų didelių reikalvimų, išreikšto perfekcionizmo ir maksimalaus įvertinimo siekimimo, patiria nuolatinį stresą ir įtampą.  

Austėjos mitybos įpročiai, kaip tokio jauno amžiaus merginos, ypač geri. Jos didžiąją dalį dienos raciono sudaro daržovės ir vaisiai. Pusryčiams Austėja renkasi avižinę ar grikių košę, arba kiaušinius. Per pietus - mėsą arba žuvį. Dienos metu - išgeria apie 2l gryno vandens. Austėjos dienos racione saldumynai ar nesveiki užkandžiai, bei greitai paruošiami pusgaminiai – „retas svečias“. Taip pat, kai Austėja pradėjo lankyti kosmetologės Z.Burzdikienės procedūras, iš savo valgiaraščio išbraukė pieną ir pieno produktus.

Atliktos procedūros ir priežiūra namuose

Priežiūra namuose - Subalansuota mityba, tinkamos higienos laikymąsis (pagalvės užvalkalų reguliarus keitimas, atskiro rankšluosčio veidui naudojimas ir kt.), spuogų bei uždegiminių vietų “ramybės” užtikrinimas (nekasyti, nespausti, nešveisti, netrinti ir kt.).

Ryte: prausiklis, drėkinamasis serumas, Sebactase kremas nuo spuogų. Maisto papildas nuo spuogų - 1 tabletė

Vakare: prausiklis, drėkinamasis serumas, Sebactase kremas nuo spuogų 

Procedūros -

2020.07.31

  • Atlikta rūgščių terapiją taikant 20 proc. azelaino rūgštį ir 5 proc. pieno rūgštį  pH 3.5
  • Mechaninis komedonų valymas
  • Odos drėgmės atstatymas naudojant didelės molekulinės masės hialurono rūgštį

 2020.08.14  

  • Atlikta rūgščių terapiją taikant 20 proc. azelaino rūgštį ir 12 proc. ferulo rūgštį  pH 3
  • Mechaninis komedonų valymas
  • Odos drėgmės atstatymas naudojant didelės molekulinės masės hialurono rūgštį 

Rezultatai

Tik po dviejų mėnesių tinkamo procedūrų ir odos priežiūros namuose kurso, stebime šiuos rezultatus -  

  • ženkliai susiaurėjęs spuogų ir akne paveiktas odos plotas;
  • sumažėjęs uždegiminis plotas;
  • suvienodėjusi odos spalva, išnykę pamėlią spuogų palikti plotai.  
  • odos jautrumo pasikeitimas. Pradžioje kurso oda buvo rausva ir sudirgusi, ypač skruostai ir sritis aplink nosį. Vertinant po kurso - oda tapo pastebimai šviesesnė ir mažiau jautri.

 

2020.07.31                                                                       2020.09.29

        

      

 

2020.07.30