Imuniteto stiprinimas žiemos–pavasario laikotarpiu

Jei imunitetas yra nusilpęs, jaučiamės mieguisti ir pavargę, mums stinga energijos ir žvalumo, kur kas dažniau susiduriame su peršalimo ir kvėpavimo takų ligomis, ypač tuomet, jei oras už lango yra permainingas, o temperatūrų svyravimai – gana ryškūs. Nuo seniausių laikų imuniteto stiprinimui buvo naudojami bičių produktai, kurių žinomiausias – pikis (propolis). Ilgą laiką jis buvo vertinamas dėl įvairių gydomųjų savybių, kurias pastaraisiais dešimtmečiais patvirtino ir moksliniai tyrimai.

Propolio gydomąjį efektą lemia turininga jo sudėtis, į kurią įeina daugybę biologiškai veiklių sudedamųjų dalių. Bičių pikis – tai medžiaga, kurią bitės naudoja avilio statybai (korių sutvirtinimui ir dezinfekcijai, avilių plyšių užpildymui ir kt.). Paprastai tariant, tai yra natūralių ir biologiškai aktyvių medžiagų kompleksas, kurias bitės surenka nuo lapų, medžių ūglių pumpurų, žolinių augalų, apdoroja su liaukų seilių sekretu, sumaišo su vašku ir žiedadulkėmis. Pats žodis „propolis“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „miesto apsaugą“. Šią funkciją jis atlieka ir žmogaus organizme.

Viena unikaliausių gamtos dovanų – bičių produktai

MEDUS. Žinomiausias bičių produktas – medus – yra viena iš tų retų gamtos dovanų, kurios nereikia perdirbti. Tai, kad savo sudėtimi medus yra labai artimas žmogaus kraujo plazmos struktūrai, kad meduje esantis cukrus nesikaupia kraujyje ir patekęs į organizmą medus yra absorbuojamas per 10–15 minučių iki šiol stebina mokslininkus. Kadangi meduje gausu gliukozės, jis yra puikus energijos šaltinis, gerina širdies veiklą, padeda neutralizuoti nuodingąsias medžiagas. Dėl medaus sudėtyje esančių vitaminų ir organinių rūgščių, šis produktas itin gerai veikia nervų sistemą.

ŽIEDADULKĖS. Žiedadulkės yra vienas galingiausių antioksidantų, vitaminų ir mineralų kompleksų, stiprinantis žmogaus imunitetą. Jos skatina organizmo regeneracinius procesus, puikiai tinka prostatos ligų profilaktikai ir nervinei įtampai malšinti. Žiedadulkės puoselėja odą iš vidaus, gerina regėjimą, reguliuoja virškinimą, jų sudėtyje yra daug aminorūgščių, todėl gali tarnauti kaip maisto papildas, patenkinantis vertingų baltyminių medžiagų poreikį.

BIČIŲ DUONELĖ. Bičių duonelę rekomenduojama valgyti patiriant didesnį fizinį ar emocinį krūvį, taip pat, sveikstant po operacijų. Šis produktas normalizuoja skydliaukės veiklą, hormoninius sutrikimus, padeda iš organizmo pašalinti įvairią chemiją, kurią gauname su oru, maistu, gėrimais ar buitinėmis priemonėmis. Be to, vis dažniau kalbama apie tai, kad bičių duona yra vertingesnis baltyminis produktas nei žiedadulkės, nes biologiškai aktyvios savybės duonelėje išlieka ilgesnį laiką.

BIČIŲ PIENELIS. Bičių pienelis yra laikomas Jaunystės eliksyru, kuris padeda kontroliuoti senėjimo procesus. Jis taip pat naudojamas hormonų pusiausvyros sutrikimams spręsti, efektyviai mažina menopauzės simptomus, padeda sustiprinti lytinį pajėgumą.

VAŠKAS. Bičių vašką gamina pačios jauniausios bitės darbininkės. Aukštos kokybės vaško kramtymas saugo nuo parodontozės ir papildo organizmą vitaminu A.

BIČIŲ NUODAI. Nuodus bitės naudoja tam, kad apsigintų nuo užpuolikų. Nuo seno buvo tikima, kad bičių nuodais galima išgydyti įvairias ligas. Šiuo metu bičių nuodai plačiausiai naudojami gydantis nuo reumato, sąnarių ligų. Kadangi bičių nuodai sužadina organizmo gynybines reakcijas, jie veikia kaip stimuliatorius. Iš kitos pusės, kai kurie žmonės yra labai alergiški bičių nuodams, todėl net ir nuo vieno bitės įgėlimo gali numirti.

Bičių pikis – natūralus antibiotikas, stiprinantis imunitetą ir gerinantis nuotaiką

Bičių pikis (propolis) yra augalinė apsauginė derva arba biologiškai aktyvus antibiotikas, pasižymintis baktericidinėmis savybėmis. Šiame produkte gausu vitaminų, mikroelementų bei bioflavanoidų. Jis yra maloniai stipraus kvapo, tačiau itin aštraus skonio produktas, kuris, priklausomai nuo to, iš kokių augalų yra surinktas, gali skirtis savo spalvine gama, varijuojančia nuo geltono iki tamsiai rudo atspalvio.

Mūsų tėvai ir seneliai propolį naudojo peršalimo prevencijai. Tai natūrali bičių dovanojama jėga, kuri ne tik gerina savijautą ir stiprina imunitetą, bet ir padeda nugalėti pirmuosius peršalimo, gerklės peršėjimo ar užsikimšusios nosies požymius. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad propolis yra puiki priemonė, padedanti išvengti viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligų, be to, dėl savo plataus antibakterinio spektro, propolis efektyviai kovoja su klastingais virusais ir bakterijomis. Iš tiesų propolio veikimo spektras yra labai platus: pikis stiprina imunitetą, gydo žaizdas ir spuogus, įvairias burnos ertmės ligas, šlapimo organų uždegimus, slopina gerklės skausmą, stiprina kraujagysles ir gerina kraujotaką. 2016 metais atliktas tyrimas parodė, kad reguliariai vartojamas bičių pikis pasižymi antidepresiniu poveikiu, t. y. propolis gerina hipokampo gliukokortikoidų receptorius, o ši smegenų dalis yra atsakinga už atmintį, mokymąsi, reakcijas į stresą ir emocijų valdymą.

Turtinga propolio sudėtis

Propolio sudėtyje gausu polifenolinių junginių, kurių didumą sudaro flavonoidai. Taip pat – vitaminų (A, E, C, B1 B2, B3, B6, C), mineralinių medžiagų (Mn, Zn, Cu, Ni, Co, Ca, K, P, S, Na, Fe, Mg), aminorūgščių, įvairių eterinių aliejų, terpenoidų, aldechidų ir kt. Į propolio sudėtį įeinančios medžiagos atlieka svarbų vaidmenį imunologinėse reakcijose ir yra būtinos gyvybinėms organizmo funkcijoms palaikyti. Kitaip sakant, reguliarus bičių pikio vartojimas yra natūrali priemonė imuniteto stiprinimui ir įvairių ligų profilaktikai. Jei esate alergiškas medui ar kitiems bičių produktams, universalus sprendimas – propolio papildai, rekomenduojami ir tais atvejais, kai žmogus nemėgsta medaus skonio.

Propolis – ne tik imunitetui stiprinti

Propolis yra natūralus antibiotikas, kuris padeda gydyti ne tik peršalimo ligas, bet ir pagreitina žaizdų bei nudegimų gijimą, skatina naujų ląstelių augimą. Bičių pikis yra rekomenduojamas kaip burnos bei žarnyno dezinfekcinis produktas, gali būti vartojamas ir kaip cukraus kraujyje stabilizatorius. Be to, kadangi dažnas šiuolaikinis žmogus tapo atsparus antibiotikams, o dėl dažno vaistų vartojimo neretai rekomenduojama naudoti probiotikius, padedančius išsaugoti gerąsias žarnyno savybes, bičių pikis yra natūrali gydomoji priemonė, gerinanti savijautą. Reguliariai vartojamas propolis padeda sumažinti pašalinį vaistų poveikį – jei bičių pikio preparatai yra kompleksiškai taikomi su kitomis gydymo priemonėmis, ligų gydymo kursas gali sutrumpėti beveik dvigubai.

Gydytojai sutinka, kad propolio papildai yra puikus pasirinkimas ir svaigstant galvai, esant išeminei širdies ligai, širdies permušimams, aterosklerozei, hipertonijai, taip pat kenčiant dėl miego sutrikimų, esant venų ligoms. Kadangi bičių pikį sudaro daugiau nei 300 aktyviųjų sudedamųjų dalių, kurių nemažas procentas – antioksidantai, kovojantys su įvairiomis ligomis ir pažeidimais organizme, manoma, kad propolis yra veiksminga priemonė gydant net ir onkologines ligas, padedanti užkirsti kelią vėžio ląstelių augimui ir metastazių plitimui į kitus organus.

Propolio šeimos produktai

Kad tinkamai paruoštumėte imunitetą, svarbu pasirinkti ne tik patį produktą, bet ir nuosekliai jį vartoti. Vienas universaliausių sprendimų, ypatingai aktualus tuomet, kai orai atvėsta – rinktis patikimo gamintojo natūralų produktą, kurio sudėtyje yra ne tik propolio, bet ir vitamino C. Praktika rodo, kad reguliariai vartojami propolio papildai gali padėti išvengti ligų, sustabdyti pirmuosius peršalimo požymius ir sėkmingai išvengti gydymo cheminiais vaistais. Žinoma, negalima pamiršti ir to, kad gerai savijautai labai svarbu ir aktyvus gyvenimo būdas bei teisinga, subalansuota mityba.

Dėl patrauklios propolio pateikimo formos jį patogu naudoti tiek suaugusiems, tiek vaikams, taip pat – netoleruojantiems ar nemėgstantiems medaus. Mūsų asortimente rasite 4 tipų propolio produktus: sirupą, čiulpiamas tabletes, geriamą tirpalą ampulėse ir purškalą gerklei.