Efektyvi kova su celiulitu: nuo ko pradėti?

Celiulitas – dažna problema, kamuojanti tiek vyrus, tiek moteris, tačiau kur kas plačiau paplitusi tarp įvairaus amžiaus dailiosios lyties atstovių. Tai nelygios, banguotos ir į apelsino žievelę panašios odos būklė. Nors celiulitas nedaro jokios įtakos žmogaus sveikatai, jis yra nepageidaujamas kompanionas dėl estetinių sumetimų. Džiugu tai, kad šiuolaikiniai sprendimai leidžia orientuotis į maksimaliai aukštus rezultatus ir pasiūlyti priemones, kurios iš tiesų gali padėti.

Kas yra celiulitas ir kas jį sukelia?

Celiulitas – tai žmogaus odos pakitimas, kuris pasireiškia poodinio sluoksnio riebalų sankaupomis. Šie pakitimai įprastai padidina ir stumia riebalų ląsteles į po oda esančius jungiamuosius audinius. Dažniausiai celiulitas atsiranda ant apatinės pilvo dalies, šlaunų ir sėdmenų. Be to, kūno vietose, kuriose kaupiasi celiulitas, įprastai suprastėja ir kraujotaka, o prastesnė kraujotaka yra susijusi su skysčių kaupimu, kas lemia banguotos odos išvaizdą.

Įprastai skiriamos 4 celiulito kategorijos:

  • 0 KATEGORIJA: celiulito požymiai nėra matomi.
  • 1 KATEGORIJA: oda yra lygi tuomet, kai stovima, tačiau atsisėdus matomi į apelsino žievelę panašūs odos nelygumai.
  • 2 KATEGORIJA: odos nelygumai yra matomi tiek sėdint, tiek stovint.
  • 3 KATEGORIJA: tiek stovint, tiek sėdint oda yra labai nelygi, su giliais odos įdubimais.

Įdomu tai, kad celiulito atsiradimas vis dar nėra iki galo ištirtas, tačiau manoma, kad jį lemia 5 pagrindinės priežastys:

GENETIKA. Celiulito atsiradimą dažniausiai lemia paveldimumo faktorius. Jei Jūsų šeimos moterys turėjo celiulito židinių, yra didelė tikimybė, kad celiulitas kamuos ir Jus. Kad galėtumėte to išvengti, rekomenduojama dar nepasirodžius pirmiesiems celiulito ženklams imtis prevencinių priemonių.

LYTIS. Tyrimai patvirtina, kad moterys kur kas dažniau nei vyrai kenčia dėl celiulito problemų. Viena to priežasčių gali būti kitoks jungiamųjų audinių ir riebalų ląstelių išsidėstymas po oda, t. y. moterų riebalų ląstelių padėtis, priešingai nei vyrų, yra palankesnė celiulito kaupimuisi.

ANTSVORIS. Svarbu suprasti, kad atsiradęs celiulitas dar nereiškia, jog turite problemų dėl svorio. Iš tiesų, net ir liekni žmonės gali turėti aiškių celiulito židinių. Vis dėlto, jei turite antsvorio, svorio numetimas gali sumažinti arba net pilnai išspręsti celiulito problemą.

FIZIOLOGINIAI SUTRIKIMAI. Celiulitas gali atsirasti dėl kraujotakos sutrikimų, dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos, dehidratacijos, lėtinio metabolizmo ar organizme įvykusių hormoninių pokyčių. Mokslininkai jau kuris laikas teigia, jog už celiulito formavimąsi yra atsakingi tam tikri hormonai (insulinas ir katecholaminai), todėl hormonų disbalansas, pvz., aukštas insulino lygis, gali padidinti celiulito kaupimosi riziką. Be to, praktika rodo, kad celiulitas dažniau kankina tas moteris, kurios patiria estrogenų lygio pakitimus, pvz., nėštumo ar menopauzės metu. Iš kitos pusės, iki šiol nėra tikslių duomenų dėl hormonų ir celiulito kaupimosi sąryšio.

GYVENIMO BŪDAS. Manoma, kad neaktyvus gyvenimo būdas yra prastesnės kraujotakos priežastis, dėl kurios ir gali atsirasti celiulitas, pvz., nuolatinis sėdėjimas sumažina kraujo tekėjimą ir dėl to atsiranda pakitimai. Kitaip sakant, manoma, kad celiulitą gali sukelti mažas fizinis aktyvumas, netinkama mityba, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholis) ar net ir netinkamai parinkti drabužiai, pvz., labai aptempti apatiniai rūbai gali stabdyti kraujo cirkuliaciją sėdmenyse.

Kova su celiulitu iš vidaus

Tyrėjai sutaria, kad norint išvengti celiulito reikia sveikai maitintis, daug judėti ir sportuoti, rinktis mažiau aptemptus rūbus. Svarbu suprasti, kad riebalų ląstelės mūsų organizme nefunkcionuoja tinkamai. Nors paprastai visus toksinus iš organizmo šalina kepenys, tačiau tuo atveju, jei jos nesusitvarko su darbu, nepageidaujami toksinai yra išstumiami atgal į kraują, kuriuos sugeria riebalų ląstelės. Jei organizmas ilgesnį laiką gauna gana dideles dozes toksinų, jis pradeda gaminti papildomus riebalus, kurie juos sugertų. Toksinai kaupiasi ląstelių membranoje, o ši tampa kieta ir nepralaidi. Tai reiškia, kad riebalus pašalinti tampa dar sunkiau. Galiausiai pačios riebalų ląstelės tampa toksiškos ir netrukus virsta celiulitu, kurio požymius matome ant kūno. Jei normalios riebalų ląstelės yra minkštos, tai, sukaupusios toksinus, jos praranda savo pirminę formą, o ant odos pradedame matyti gumbus ir nelygumus.

Siekiant gerinti organizmo būklę iš vidaus, svarbu rinktis subalansuotą mitybą ir vartoti tinkamus maisto papildus, pvz., „804 Starter“ – tai prancūziška detoksikacijos ir lieknėjimo programa, susidedanti iš gero skonio, natūralių, aktyvių produktų. Šio maisto papildo sudėtyje gausu pektinų, skaidulų, prebiotikų, augalinių ekstraktų, antioksidantų, vitaminų ir kitų medžiagų, kurios suaktyvina ir detoksikuoja visa organizmą, pagreitina medžiagų apykaitą ir virškinimą, išvalo žarnyno turinį, atstato mikrofloros, vitaminų disbalansą, mažina svorį ir celiulitą. Specialiai subalansuota formulė neleidžia organizmui patirti streso keičiant ar derinant mitybos įpročius, suteikia sotumo jausmą. Organizmas nepatiria nuovargio jausmo, tausojamas jo natūralus biologinis ritmas. „804 Starter“ maisto papildas rekomenduojamas žmonėms, turintiems antsvorio, esant sutrikusiam metabolizmui, taip pat žmonėms, turintiems polinkį vidurių užkietėjimui ir skysčių susilaikymui.

Padėkite kūnui iš išorės

Efektyviai kovai su celiulitu labai svarbu suaktyvinti kraujotaką, skaldyti ir tirpinti toksinus, todėl rekomenduojama daug dėmesio skirti aktyviai fizinei veiklai, sportui, masažui. Prausdamiesi švelniai masažuokite kūną kempine, kad limfa geriau nutekėtų ir pašalintų toksinus iš organizmo. Rinkoje galima rasti daugybę priemonių, padedančių efektyviai kovoti su celiulitu iš išorės. Rekomenduojame išbandyti „Placentor“ trejopo poveikio gelį – unikalios ir intensyvios sudedamosios gelio medžiagos pasižymi trejopu efektu: koreguoja ir tobulina kūno linijas, stangrina odą ir mažina celiulito matomumą bei požymius. Priemonėje yra gausu biologiškai aktyvių medžiagų, kurios giliai prasiskverbia į odą ir efektyviai mažina riebalinių ląstelių dydį ir jų sankaupų kamščius, sulėtina riebalų kaupimąsi ir stabdo celiulito formavimąsi. Produktas taip pat skaido ir šalina riebalines sankaupas, toksinus, stangrina ir lygina poodinį audinį, gerina odos ląstelių medžiagų apykaitą, o taip pat – odos aprūpinimą deguonimi, maitinimą ir drėkinimą, kas lemia sumažėjusią šlaunų apimtį ir celiulito matomumą.